Hakkımızda

Şirket Kurucusu Özhan Atalay Hakkında;

İstanbul Doğumlu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuş. İki çocuk babası. ABD den sertifikalı Yönetim Danışmanı (CMC) . Zaman içinde Firma Yönetimi, Yeniden Yapılanma Re-Organizasyon, Dönüşüm Yöneticiliği konularında uzman hale gelmiş.

 

İş hayatına STFA İnşaat A.Ş. de atılmış, askerliğimi tamamlayıp İngiltere’ye lisan öğrenimine gitmiş. Dönüşte Swissotel İstanbulun açılışını yapan ekibe katılmış. Beş yıl sonra Skor Yönetim Danışmanlığı firmasını kurmuş.  IT / ERP sistemleri kurulması, verimlilik artışı çalışmaları, mali müşavirlik, uluslararası vergi planlaması konularında hizmetler vermiş. İngiliz ortaklarımla birlikte Omicron Financials adlı Dünya çapındaki ERP Sistemini Skor Financials adında Türkiye’ye uyarlayıp satış ve desteğini gerçekleştirmiş. Dört yıl sonra tekrar profesyonel hayata atılmış.

Teknoloji Holding’de (Hitay Investment Holding) icra kurulu üyesi CFO olarak, Schindler Asansör AŞ. de Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı Sanayi AŞ ‘de Genel Müdür,  Muratlı Karton A.Ş. de Genel Müdür Yardımcısı, Vega Services Inc de Genel Müdür, Century 21 Türkiye‘de Genel Müdürlük, ERA Real Estate Türkiye’de Genel Müdürlük yapmış.

Bir çok firmanın  yönetim ve yeniden yapılanma reorganizasyonlarını yapmış. Kısa zamanlarda değişik sektörlerde hızlı sorumluluk ve aksiyonlar almak zorunda kalınca hızlı adaptasyon yeteneklerini geliştirmiş.

Tanımadığımız bir sektör ve firmada doğru bilgiye hızlı ulaşma, hataları çabuk tespit etme, pratik ve efektif çözümler getirme, sonuca yönelik aksiyonlar alarak uygulama ve sonuçlara hızla ulaşma konusunda oldukça başarılıyız. Aldığımız işlerde başarı oranımız % 100 e yakın oldu.

 

Business Consultant Certificate Institute of Certified Business Consultants USA

Business Consultant Certificate Institute of Certified Business Consultants USA

İş modeli tutmuş ancak çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü kar edemeyen eden firmaları en azından başa baş seviyesine getirme konusunda iddialıyız. Karlı firmaların ise karlarını arttırma konularında iddialıyız. Özhan Atalay’ın Yöneticinin Başarısızlık Rehberi adındaki kitabı Mayıs 2016 da yayımlandı. Ekim 2017 de 2. baskısı yapıldı. Aşağıdaki Kitapçılardan Satın Alabilirsiniz

D&R Web Sitesi

Idefix

Kitap Yurdu

 

Kitap

 

Özel günlerde konuşmacılık, Yönetici Eğitim ve Seminerleri, Yönetici Koçluğu, Bağımsız Profesyonel Yönetim Kurulu Üyeliği hizmetlerini alabilirsiniz.

Basında çıkan haberlere ve TV Programlarına bu linki tıklayarak erişebilirsiniz

 

Business Channel Turk Gülgün Feyman Anlatacak Çok Şey Var

Business Channel Turk Gülgün Feyman Anlatacak Çok Şey Var Programı

 

Afganistan Kabil de Depo Ziyareti. Yönetim, Yeniden Yapılanma Re-Organizasyon Danışmanlığı

Afganistan Kabil de Depo Ziyareti. Vega firmasının Yönetim ve Yeniden Yapılanma Re-organizasyonu

 

Hindistan, Traktör Fabrikası Lisans Görüşmeleri

Hindistan, Traktör Fabrikası Lisans Görüşmeleri. Uzel Holding için Yönetim ve Yeniden Yapılanma Re-organizasyon Hizmeti

 

Sn.Alphan Manas ile Yemek Molası

Eski patronum, Türkiye’nin önemli şahsiyetlerinden, pek çok ilklerin yaratıcısı Sn.Alphan Manas ile Yemek Molası http://www.alphanmanas.com/

 

Sn. Kemal Gülman ile Birlikte Yönetim, Yeniden Yapılanma Re-Organizasyon Hizmeti

Türkiye’nin en önemli iş adamlarından Sn. Kemal Gülman ile Birlikte. Gülman Group için Yönetim, Yeniden Yapılanma Re-Organizasyon Hizmeti

 

Speedy Otomotiv Sn. Gür Yalman ile

Speedy Otomotiv Sn. Gür Yalman ile. Yönetim, Yeniden Yapılanma Re-Organizasyon Hizmeti